2

казки про реальне

Previous Entry Share Next Entry
Що для українців - День Героїв, то для євреїв - День щастя. +Дєнь Пабєди
2
rozdum
А ви можете уявити собі сотню єврейських дітей, що йдуть колоною вулицями міста, викрикують якісь свої  гасла, радіють. І все це під супровід оркестру, який грає "Дєнь пабєди" і козацький марш? Скажу вам, виглядало це геть абсурдно. Принаймні для мене.

Отож в неділю, 22 травня, єврейська община в Житомирі, виявляється, святкувала Лаг-Баомер. Наскільки я зрозумів - такий собі День щастя, коли всі мають радіти і веселитись. І з цього приводу вони влаштували святкову ходу центром міста. Потрапив я на неї зовсім випадково - тинявся центром в очікуванні зустрічі. Аж раптом повз проїхала колона дивно прикрашених авто.
Поцікавився, що ж там відбувається.  Виявилось, святкуют Лаг-Баомер. Буде щось типу параду центром міста. Дітям видали реквізит - шапки, шарики і якісь плакатики. Був оркестр. Оскільки мені все рівно потрібно було в той самий бік, що й колоні - виріши прогулятись і пофотографувати.
І ось тут найцікавіше. Оркестр, який супроводжував колону, грав по черзі "Дєнь Пабєди", козацький марш, щось типу "Ой на горі та женці жнуть" і ще подібне. Спочатку не звернув на це увагу.  А потім все це якось геть абсурдно виглядало. До чого тут ця музика? Діти всю дорогу щось вигукували, типу своїх закликів. Не розібрав. Правильно було б поцікавитись в когось з дорослих.... ех, таке. МОже, хтось знає?

Трохи пофотографував на фоні головного символа міста - житомирського Біг-Бена
Загалом колона пройшла небагато - два квартали. Ніколи подібного в місті не бачив.Більше фото можна побачити на RozdumFoto

І в той же день - неділя, 22 травня, в Україні Свобода святкувала День Героїв. В Житомирі його теж відзначали і теж націоналісти влаштували піщу ходу центром міста. Щоправда вже після обіду. Але на неї я не потрапив вже. Звик, що в мене друзі в Свободі і вонипостійно кличуть, якщо щось цікаве. А цього разу попередити, мабуть, забули. Буває.

Отакі два свята в Житомирі)

?

Log in

No account? Create an account